Teadusring alustab 08.09. 2021. Toimub esmaspäeviti (üle nädala) kell 14.45-16.15 füüsika- ja keemiaklassis. Ringi juhendajad on Kadri Soome ja Mariliis Sang
Luud ja lihased-õppeaasta esimeses ringis uurisime lihaste ehitust, luude koostist.
Süsihappegaas ja katsed kuivjääga. Ringist võtsid osa ka Teaduse Detektiivid (4.-6. kl õpilased)
Küllastunud lahused: "kuldvihm" ja "kuum jää"
Ring alustab 11.09.2019
23.01.2019 Matemaatilised kujundid keemias
Kujundasid kinnisesse karpi isetoimiva ökosüsteemi, mille osaks on tootjad - taimed ja samblad, tarbijad - kiriteod ning lagundajad - vihmaussid
2017/2018 õppeaasta tegemised
Valguse täielik peegeldumine. Valguse levimine valguskaablis. Mudeli ehitamine valguse täieliku peegeldumise uurimiseks.
Aine tihedus. Katsed: laavalamp, keedumuna ujumine/hõljumine/uppumine erineva soolsusega vees, kooritud ja koorimata apelsin - kumb ujub?, lipuvärvid purki - toiduvärvid, sool ja suhkur abiks.
Köögiteadus: keemia, bioloogi aja füüsika ühine ringitund. Uurisime, miks muna kõvaks keeb, aga kartul pehmeks (bioloogiat), tegime majoneesi (keemiat)ja küpsetasime Pavlovat (füüsikat) ning tegime ühe hea salati (lihtsalt sellepärast, et koos oli tore).
Elektrienergia – patarei tööpõhimõtte selgitus, sidrunipatarei ehitus;
Sillaehitus – mida peab arvestama silla projekteerimisel ja ehitamisel, spagetisilla ehitamine;
Soojusõpetus – soojushulga mõiste, jäätise sulatamiseks ja kehatemperatuurile viimiseks vajaliku energia hulga leidmine;
Ekskursioon TÜ Füüsika Instituudi korraldatud valguspäevale. Pool päeva täis põnevaid katseid huvitavate ja koolis kättesaamatute vahenditega, töötoad ja etendused.
Proovime erinevatest puu- ja köögiviljadest eraldada DNA-d. Õpime erinevate ainete õigete koguste kasutamise olulisust.
Valmistame koduste vahenditega kompostri, kuhu paneme tööle vihmaussid. Vaatleme vihmaussi ehitust.
Uurime, milliseid tingimusi seemned idanemiseks vajavad. Paneme kasvama erinevaid taimi, mida on võimalik lähiajal ka maitsta.
Järg eelmisele. Vaatleme seemnete idanemisega seotud katsete tulemusi. Vajadusel harvendame ja korrastame kasvama hakanud taimi.
Keedame erinevatest puu- ja köögiviljadest, maitsetaimedest ning muudest lõhnavatest parfüümi.